Info about Sergey Novikov
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 1 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Height | 72.1 inch (183 cm) |
| Last Weigh-In | 200.6 lbs (91 kg) |
Sergey Novikov
1 - 0 - 0
(W-L-D)

M.
Awadallah

Latif
Galiullin
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
4:1116
Avg fight time
11
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| FEMFP | 2 |
| UFP | 2 |
| Not defined | 1 |
0 - 0 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
Open Fighting Championship 64
Finishing move
awaiting results
BILLING
Preliminary Card
Bout format
2 x 5
Division
185 lbs (83.9 kg)
17.10.2025 • MFP 260
Round
1
Time
4.11
Method
ko/tko
Event
MFP 260
Finishing move
ko/tko
BILLING
Main Card
Bout format
2 x 5
Division
185 lbs (84.0 kg)
24.12.2024 • UFP League Tournament • kickboxing
Round
1
Time
1.10
Method
ko/tko
Event
UFP League Tournament
Finishing move
knee
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 3
Weight
200.6 lbs (91.0 kgs)
24.12.2022 • UFP League Tournament • kickboxing
Round
3
Time
9.00
Method
decision
Event
UFP League Tournament
Finishing move
unanimous
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 3
28.05.2022 • Combat Sports Festival No. 4 • kickboxing
Round
1
Time
1.02
Method
doctor stoppage (cut from knee)
Event
Combat Sports Festival No. 4
Finishing move
doctor stoppage (cut from knee)
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 3
09.10.2021 • Martial Arts Festival 3 • kickboxing
Method
ko/tko
Event
Martial Arts Festival 3
Finishing move
leg kick
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 3
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 1 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Height | 72.1 inch (183 cm) |
| Last Weigh-In | 200.6 lbs (91 kg) |