Info about Roan Crocker
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 2 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Age | 26 |
| Height | 72.8 inch (185 cm) |
| Last Weigh-In | 170.3 lbs (77 kg) |
| Country | Wales |
Roan Crocker
2 - 0 - 0
(W-L-D)
Wales
Szymon
Szynkiewicz

James
Wamsley
KO/TKO
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
13:1353
Avg fight time
11
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| Bellator | 1 |
| Cage Warriors | 1 |
13.03.2026 • Cage Warriors 201
Round
1
Time
1.26
Method
submission
1 - 0 -
(W-L-D)
2 - 1 -
(W-L-D)
Event
Cage Warriors 201
Finishing move
standing rear naked choke
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
170 lbs (77.1 kg)
Weight
170.3 lbs (77.2 kgs)
ODDS
-140 Slight Favorite
22.02.2025 • Budo Fighting Championship 71
Round
3
Time
15.00
Method
decision
0 - 0 -
(W-L-D)
1 - 7 -
(W-L-D)
Event
Budo Fighting Championship 71
Finishing move
unanimous
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
170 lbs (77.1 kg)
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 2 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Age | 26 |
| Height | 72.8 inch (185 cm) |
| Last Weigh-In | 170.3 lbs (77 kg) |
| Country | Wales |