Info about Parvin Amirov
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 1 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Height | 66.9 inch (170 cm) |
| Last Weigh-In | 169.8 lbs (77 kg) |
Parvin Amirov
1 - 0 - 0
(W-L-D)

Latif
Galiullin

Andrey
Dmitriev
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
11:5346
Avg fight time
11
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| FEMFP | 1 |
| UFP | 1 |
11.04.2026 • Open Fighting Championship 64
Method
event in progress - awaiting results
1 - 0 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
Open Fighting Championship 64
Finishing move
event in progress - awaiting results
BILLING
Preliminary Card
Bout format
2 x 5
Division
145 lbs (65.7 kg)
17.10.2025 • MFP 260
Round
2
Time
10.00
Method
decision
Event
MFP 260
Finishing move
unanimous
BILLING
Main Card
Bout format
2 x 5
Division
170 lbs (77.0 kg)
24.12.2024 • UFP League Tournament
Round
1
Time
3.45
Method
ko/tko
0 - 0 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
UFP League Tournament
Finishing move
injury
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
170 lbs (77.1 kg)
Weight
169.8 lbs (77.0 kgs)
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 1 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Height | 66.9 inch (170 cm) |
| Last Weigh-In | 169.8 lbs (77 kg) |