Info about Miljan Djukanovic
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 3 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Age | 30 |
| Height | 68.1 inch (173 cm) |
| Last Weigh-In | 155.8 lbs (71 kg) |
| Country | Serbia |
Miljan Djukanovic
3 - 0 - 0
(W-L-D)
Serbia
Quintin
Richards

Gunnar
Nelson
KO/TKO
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
12:3649
Avg fight time
11
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| ACL | 2 |
| DCS | 1 |
3 - 0 -
(W-L-D)
3 - 0 -
(W-L-D)
Event
LFA 231: Trembley vs. Johns
Finishing move
confirmed upcoming bout
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
150 lbs (68.0 kg)
25.10.2025 • Absolute Combat League 8
Round
1
Time
4.00
Method
submission
2 - 0 -
(W-L-D)
6 - 6 -
(W-L-D)
Event
Absolute Combat League 8
Finishing move
arm triangle choke
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
155 lbs (70.3 kg)
Weight
155.8 lbs (70.7 kgs)
02.08.2025 • Status: cancelled
Finishing move
cancelled bout
04.01.2025 • Absolute Combat League 6
Round
2
Time
8.48
Method
submission
1 - 0 -
(W-L-D)
0 - 3 -
(W-L-D)
Event
Absolute Combat League 6
Finishing move
arm triangle choke
BILLING
Co-Main Event
Bout format
3 x 5
Division
160 lbs (72.6 kg)
Weight
160.0 lbs (72.6 kgs)
09.06.2023 • DCS 86: Summer Kickoff 2023
Round
3
Time
15.00
Method
decision
0 - 0 -
(W-L-D)
0 - 1 -
(W-L-D)
Event
DCS 86: Summer Kickoff 2023
Finishing move
unanimous
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
155 lbs (70.3 kg)
Weight
153.0 lbs (69.4 kgs)
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 3 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Age | 30 |
| Height | 68.1 inch (173 cm) |
| Last Weigh-In | 155.8 lbs (71 kg) |
| Country | Serbia |