Info about Jeremiah Huff
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 1 |
| Loss | 1 |
| Draw | 0 |
| Age | 24 |
| Height | 68.1 inch (173 cm) |
| Last Weigh-In | 155.8 lbs (71 kg) |
| Country | USA |
Jeremiah Huff
1 - 1 - 0
(W-L-D)
USA
Ralph
Hernandez III

Santana
Acosta
KO/TKO
0
Sub
0
Dec
0
Sub
0
9:5738
Avg fight time
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| LFA | 1 |
| NAFC | 1 |
17.04.2026 • LFA 231: Lozej vs. Ibarra
Round
1
Time
4.53
Method
ko/tko
1 - 0 -
(W-L-D)
2 - 0 -
(W-L-D)
Event
LFA 231: Lozej vs. Ibarra
Finishing move
ko/tko
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
155 lbs (70.3 kg)
Weight
155.8 lbs (70.7 kgs)
06.09.2025 • NAFC: Summer Slam
Round
3
Time
15.00
Method
decision
0 - 0 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
NAFC: Summer Slam
Finishing move
split
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
160 lbs (72.6 kg)
Weight
159.5 lbs (72.3 kgs)
06.09.2025 • Status: cancelled
Finishing move
cancelled bout
Division
155 lbs (70.3 kg)
26.07.2025 • Status: cancelled
Finishing move
cancelled bout
Division
165 lbs (74.8 kg)
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 1 |
| Loss | 1 |
| Draw | 0 |
| Age | 24 |
| Height | 68.1 inch (173 cm) |
| Last Weigh-In | 155.8 lbs (71 kg) |
| Country | USA |