Info about Austin Miller
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 3 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Age | 27 |
| Height | 72.1 inch (183 cm) |
| Last Weigh-In | 170.4 lbs (77 kg) |
| Country | USA |
Austin Miller
3 - 0 - 0
(W-L-D)
USA
Ethan
Moore

Gage
Nolan
Sub
0
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
9:1737
Avg fight time
11
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| LFA | 1 |
| SFC | 2 |
03.04.2026 • LFA 230: Bartling vs. Cleveland
Round
2
Time
8.24
Method
ko/tko
2 - 0 -
(W-L-D)
2 - 0 -
(W-L-D)
Event
LFA 230: Bartling vs. Cleveland
Finishing move
elbow to ground strikes
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
170 lbs (77.1 kg)
Weight
170.4 lbs (77.3 kgs)
ODDS
+130 Slight Underdog
22.11.2025 • Shamrock FC 370
Round
1
Time
4.26
Method
ko/tko
1 - 0 -
(W-L-D)
4 - 8 -
(W-L-D)
Event
Shamrock FC 370
Finishing move
strikes
BILLING
Co-Main Event
Bout format
3 x 5
Division
180 lbs (81.6 kg)
Weight
180.0 lbs (81.6 kgs)
22.11.2025 • Status: cancelled
Finishing move
cancelled bout
Division
170 lbs (77.1 kg)
20.09.2025 • Synergy FC 22
Round
3
Time
15.00
Method
decision
0 - 0 -
(W-L-D)
0 - 1 -
(W-L-D)
Event
Synergy FC 22
Finishing move
unanimous
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
170 lbs (77.1 kg)
Weight
170.7 lbs (77.4 kgs)
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 3 |
| Loss | 0 |
| Draw | 0 |
| Age | 27 |
| Height | 72.1 inch (183 cm) |
| Last Weigh-In | 170.4 lbs (77 kg) |
| Country | USA |