Info about Artem Demin
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 0 |
| Loss | 3 |
| Draw | 0 |
| Age | 33 |
| Height | 68.9 inch (175 cm) |
| Last Weigh-In | 145.5 lbs (66 kg) |
Artem Demin
0 - 3 - 0
(W-L-D)

Kirill
Borsh

Ramzan
Vatsuev
KO/TKO
0
Dec
0
Sub
0
13:5554
Avg fight time
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| MMASR | 2 |
| OFC | 1 |
| SBP | 2 |
| Not defined | 1 |
25.02.2026 • Bibilov vs. Mohammed • boxing
Round
2
Time
14.00
Method
ko/tko
Event
Bibilov vs. Mohammed
Finishing move
ko/tko
BILLING
Main Card
Bout format
6 x 3
Weight
145.5 lbs (66.0 kgs)
20.02.2026 • Open Fighting Championship 62
Round
1
Time
4.37
Method
ko/tko
0 - 2 -
(W-L-D)
1 - 1 -
(W-L-D)
Event
Open Fighting Championship 62
Finishing move
ground & pound
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
135 lbs (61.2 kg)
28.09.2025 • Zapolsky vs. Pulatov • boxing
Round
4
Time
1.05
Method
ko/tko
Event
Zapolsky vs. Pulatov
Finishing move
ko/tko
BILLING
Main Card
Bout format
4 x 3
Weight
150.0 lbs (68.0 kgs)
04.06.2022 • MMA Series 52
Round
1
Time
2.08
Method
submission
0 - 1 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
MMA Series 52
Finishing move
submission
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
145 lbs (65.7 kg)
13.11.2021 • MMA Series 44
Round
3
Time
15.00
Method
decision
0 - 0 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
MMA Series 44
Finishing move
split
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
145 lbs (65.7 kg)
24.10.2020
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 0 |
| Loss | 3 |
| Draw | 0 |
| Age | 33 |
| Height | 68.9 inch (175 cm) |
| Last Weigh-In | 145.5 lbs (66 kg) |