Info about Annet Kiiza
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 3 |
| Loss | 2 |
| Draw | 0 |
| Age | 25 |
| Height | 63.4 inch (161 cm) |
| Last Weigh-In | 112 lbs (51 kg) |
| Country | Uganda |
Annet Kiiza
3 - 2 - 0
(W-L-D)
Uganda
Felista
Mugo

Áureo
Cruz
Dec
0
Sub
0
KO/TKO
0
8:4534
Avg fight time
11
First round finishes
| Promotion | Bouts |
|---|---|
| 1ZMMA | 1 |
| AMMA | 1 |
| ICC | 1 |
| PFL | 1 |
| Not defined | 1 |
10.04.2026 • PFL Africa 1
Round
3
Time
15.00
Method
decision
3 - 1 -
(W-L-D)
5 - 2 - 1
(W-L-D)
Event
PFL Africa 1
Finishing move
unanimous
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
Division
115 lbs (52.2 kg)
Weight
112.0 lbs (50.8 kgs)
ODDS
+175 Slight Underdog
05.12.2025 • Anza Fight Nights 5
Round
2
Time
7.30
Method
ko/tko
2 - 1 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
Anza Fight Nights 5
Finishing move
punches
BILLING
Preliminary Card
Bout format
3 x 5
12.07.2025 • Impact Championship 6
Round
1
Time
3.46
Method
submission
2 - 0 -
(W-L-D)
7 - 3 -
(W-L-D)
Event
Impact Championship 6
Finishing move
armbar
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
125 lbs (56.7 kg)
16.01.2025 • Status: cancelled
Finishing move
cancelled bout
Division
125 lbs (56.7 kg)
30.04.2023 • AFC 2: Clash of Titans
Round
1
Method
ko/tko
1 - 0 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
AFC 2: Clash of Titans
Finishing move
ground & pound
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
Division
135 lbs (61.2 kg)
03.04.2022 • 1Zone MMA: 1
Round
2
Method
ko/tko
0 - 0 -
(W-L-D)
0 - 0 -
(W-L-D)
Event
1Zone MMA: 1
Finishing move
punches
BILLING
Main Card
Bout format
3 x 5
| Fighter info | |
|---|---|
| Wins | 3 |
| Loss | 2 |
| Draw | 0 |
| Age | 25 |
| Height | 63.4 inch (161 cm) |
| Last Weigh-In | 112 lbs (51 kg) |
| Country | Uganda |